میز کار مرتب فریلنسر در خانه برای همکاری در سایت های فریلنسری خارجی

نقد و بررسی هفت سایت برتر فریلنسری خارجی – آیا امکان عضویت برای ایرانی‌ها وجود دارد؟

این روزها، تجربه‌ی کار در بازار بین‌المللی و فرصت مهارت‌اندوزی و درآمدزایی در میدان بزرگ فریلنسری برای خیلی‌ها جذاب است. با این‌حال، از آن‌جایی‌که سازوکار سبک کاری فریلنسری در ایران آن‌قدرها شناخته‌شده و سازمان‌یافته نیست، تعداد اندکی از فریلنسرها تجربه‌ی حضور در پلتفرم‌های خارجی را دارند.

اگر کنجکاوید بدانید سایت‌های فریلنسری جهان چطور کار می‌کنند و آیا امکان عضویت و فعالیت شما در سایت‌های خارجی فریلنسری وجود دارد یا خیر، این مقاله مخصوص خودِ خودِ شماست.

در این مطلب ابتدا کمی از دنیای فریلنسری می‌گوییم و در ادامه به بررسی دقیق هفت سایت معتبر جهانی در حوزه‌ی فریلنسری می‌پردازیم. پس اگر به‌دنبال کشف دنیای کم‌ترشناخته‌شده‌ی فریلنسری در آن‌سوی مرزها هستید، به خواندن ادامه دهید.

مواردی که در این مقاله می‌خوانید:

  • وب‌سایت‌های فریلنسری چطور کار می‌کنند؟
  • آیا امکان فعالیت در سایت‌های فریلنسری خارجی برای ایرانی‌ها وجود دارد؟
  • نحوه عضویت و فعالیت در سایت‌های فریلنسری خارجی مثل فایور، آپ‌ورک، فریلنسر، گورو و غیره به چه شکل است؟
  • نحوه‌ی درآمدزایی دلاری در این سایت‌های فریلنسری چگونه است؟

وب‌سایت‌های فریلنسری چطور کار می‌کنند؟

سایت‌های فریلنسری یا دورکاری، سایت‌هایی هستند که در نقش تسهیل‌گر، امکان برقراری ارتباط بین کارفرما و نیروی کار را ایجاد می‌کنند. در این سایت‌ها، کاربر به‌واسطه‌ی مهارت یا نیاز کاری خود امکان ایجاد پروفایل به عنوان کارفرما و آزادکار یا فریلنسر را دارد.

کارفرماها نیازهای تجاری خود را در این پایگاه‌ها اعلام می‌کنند و فریلنسرها با ارائه‌ی قیمت پیشنهادی خود برای انجام پروژه با یکدیگر رقابت می‌کنند. این قیمت‌ها یا به‌صورت پروژه‌ای یا ساعتی برآورد یا پیشنهاد می‌شوند.

این پایگاه‌های ارائه و دریافت پروژه، به‌عنوان واسطه‌ای امن بین فریلنسر و کارفرما عمل می‌کنند. کارفرماها بدون این‌که بخواهند هزینه‌های جانبی پرداخت کنند افراد را از طریق این سایت‌ها به کار می‌گیرند. از طرفی فریلنسرها هم بدون محدودیت زمان و مکان و رفت و آمد، درآمد خالص کار خود را دریافت می‌کنند.

تنوع قیمت و میزان تجربۀ افراد برای انجام کار، از جمله مزیت‌های چنین سایت‌هایی برای کارفرماها و آزادکارهاست. هر صاحب پروژه‌ای می‌تواند با توجه به بودجه و امکانات خود با آزادکاری کار کند که قیمت مناسب‌تری برای کار پیشنهاد می‌دهد.

آیا امکان فعالیت و عضویت در سایت‌های فریلنسری خارجی برای ایرانی‌ها وجود دارد؟

این پرسش دغدغه‌ی اصلی اکثر ما برای شروع فعالیت در بازار جهانی‌ست. انزوا و محدودیت‌های سیاسی و مالی کشورمان، همیشه ما را از حضور در چنین پلتفرم‌هایی بازداشته‌اند. اما حقیقت این است که با کمی زیرکی و صبوری، امکان عضویت و فعالیت در بیشتر سایت‌های فریلنسری خارجی وجود دارد.

به‌طورکلی، فعالیت در این سایت‌ها با هویت ایرانی امکان‌پذیر است. اما کشور منتخب شما برای محل زندگی نمی‌تواند «ایران» باشد. یعنی شما با انتخاب نام و آی‌پی کشور دیگری می‌توانید عضویت خود در این سایت را تکمیل کنید.

در ادامه به تفکیک به معرفی و بررسی معتبرترین سایت‌های فریلنسری خارجی برای ایرانی‌ها می‌پردازیم.

۱- سایت فایور (FIVERR.COM)

اگر فریلنسر هستید و اهل جست‌وجو، حتماً اسم فایور را شنیده‌اید. فایور یک بازار بزرگ و شناخته‌‌شده برای فروش خدمات آنلاین است. در فایور می‌توانید خدمات مختلفی را در زمینه‌هایی مثل برنامه‌نویسی، نویسندگی، طراحی گرافیک، ترجمه، تدوین ویدیو، طراحی لوگو، ویرایش عکس و غیره ارائه یا دریافت کنید.

عضویت در فایور به چه صورت است؟

عضویت در فایور نسبت به عضویت در سایر سایت‌های فریلنسری خارجی آسان‌تر است و شما به‌عنوان یک «شهروند ایرانی» با محدودیت‌های کم‌تری روبه‌رو می‌شوید.

برای عضویت در این سایت، با ورود و انتخاب گزینه‌ی پیوستن به سایت به‌عنوان فریلنسر می‌توانید ثبت نام خود را انجام دهید.

در گام اول، با ورود نشانی ایمیل یا جیمیل خود و انتخاب نام کاربری و رمز عبور می‌توانید پروفایل خود را بسازید. سپس با ورود اطلاعات شغلی/مهارتی خود، انتخاب نام کشور و ورود شماره تماس و نشانی شبکه‌های اجتماعی خود، حساب کاربری‌تان را به حساب کاربری «تأییدشده یا وریفاید» تبدیل می‌کنید.

دقت داشته باشید که در این مرحله لازم است شماره تماس غیرایرانی وارد کنید و بعد کد تأیید این وب‌سایت را روی این شماره دریافت کنید. پیشنهاد می‌شود برای گذر از این مرحله، یا از دوست ساکن در کشور دیگری کمک بخواهید و یا ازطریق شرکت‌های ایرانی ارا‌ئه‌دهنده‌ی خدمات سیم‌کارت بین‌المللی، شماره تماس اختصاصی خود را خریداری کنید.

صفحه ورودی سایت فریلنسری فایور برای عضویت و دریافت پروژه خارجی

دریافت پروژه در فایور

برای دریافت کار و درآمدزایی ازطریق این وب‌سایت لازم است علاوه بر ورود مهارت‌ها و تکمیل حساب کاربری‌تان که به‌منزله‌ی «رزومه و ویترین کاری» شماست، مهارت یا خدمت پیشنهادی خود را در قالب بسته یا گیگ (Gig) معرفی کنید.

بعد از آن باید منتظر دریافت پیشنهاد کاری ازسوی کارفرماها باشید. همین موضوع، نشان می‌دهد تکمیل دقیق و خلاقانه‌ی اطلاعات در این سایت از اهمیت بالایی برخوردار است.

سیستم پرداخت فایور چطور است؟

سایت فایور درگاه‌های پرداخت پی‌پال، ویزاکارت، مسترکارت و غیره را پشتیبانی می‌کند. در ایران به دلیل محدودیت‌هایی که وجود دارد، نمی‌توانید به‌راحتی از این درگاه‌ها استفاده کنید اما شرکت‌هایی هستند که در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند و درآمد شما را نقد کنند. از این روی، شما یا ازطریق دوستان ساکن کشور دیگر و یا با افتتاح حساب پی‌پال به‌کمک شرکت‌های واسطه می‌توانید درآمد خود را در حساب‌تان دریافت کنید.

۲- سایت گورو (Guru)

گورو یک بستر آنلاین بسیار گسترده برای فریلنسرهاست که در سراسر جهان عضو دارد. ابزارهایی که گورو در اختیار کارفرماها و فریلنسرها می‌گذارد کاملاً امتحان‌شده و قوی هستند.

قیمت‌ها در گورو بسیار رقابتی و تاحدودی بالاست. این موضوع ممکن است برای تازه‌کارها کمی ناامیدکننده باشد. اما در صورت تلاش بیشتر و گرفتن امتیازهای بهتر بستر خوبی برای کسب درآمد است.

طبقه‌بندی موضوعی و امکانات مختلف وب‌سایت گورو، جست‌وجو و کاریابی در این وب‌سایت را جذاب می‌کند.

نحوه‌ی عضویت در سایت گورو به‌عنوان فریلنسر

شما با انتخاب کشور ایران امکان عضویت در این سایت را ندارید. بلکه برای ساخت حساب کاربری در این سایت باید از نشانی و شماره تماس کشور دیگری ثبت نام کنید.

ابتدا با استفاده از حساب جیمیل، فیس‌بوک یا لینکدین و یا ورود ایمیل خود می‌توانید ثبت نام را شروع کنید. سپس لازم است شماره تماس و نشانی محل زندگی خود را وارد کنید که هردوی این‌ها باید متعلق به کشوری غیر از ایران باشد. هم‌چنین بهتر است با آی‌پی کشور مشابه به کشور محل سکونت وارد سایت شوید.

سیستم پرداخت گورو چطور است؟

پرداخت در گورو ازطریق درگاه پی‎پال، پایونیر و حواله‌ی بانکی انجام می‌شود. به‌علاوه با امکان پرداخت امن این سایت، شما می‌توانید با خیال راحت پروژه‌ها را دریافت کنید. هزینۀ خدمات در گورو برای فریلنسر و کارفرما از ۴/۵ درصد تا ۱۲ درصد است.

۳- سایت فریلنسر (Freelancer.com)

فریلنسر، سایت معتبر دیگری در زمینۀ ارائه و دریافت خدمات فریلنسری و استعدادیابی کاری است. سایت فریلنسر حدود ۲۵ میلیون کاربر دارد و در زمینۀ پروژه‌های نرم‌افزاری، توسعۀ برنامه‌ها، طراحی و خدمات تجاری دیگر فعالیت می‌کند.

فریلنسر برای دسکتاپ و ویندوز، لینوکس، مک و موبایل، برنامۀ قابل نصب دارد. برنامه‌ی سایت فریلنسر به کاربر کمک می‌کند که بهتر کارهایش را زمان‌بندی کند و به کارفرما کمک می‌کند که از زمان دقیق انجام پروژه اطلاع داشته باشد.

هم‌چنین امکانات ساده اما مهم دیگری مثل امکان گرفتن عکس فوری از پروژه در آن تعبیه شده که پیگیری کارها را برای فریلنسر و کارفرما راحت‌تر می‌کند.

برخی از  کاربرهای فریلنسر از میزان دریافت مبلغ برای جابه‌جایی و انتقال مبلغ‌های ارزی شکایت‌هایی دارند، اما از طرفی به خاطر قابلیت کنترل زمان پروژه این سایت بسیار مورد توجه کارفرماها قرار گرفته‌است.

عضویت و فعالیت در سایت فریلنسر چگونه است؟

اگر شما به‌عنوان فرد ساکن کشور ایران عضو این سایت شوید، حساب کاربری‌تان بدون ذره‌ای درنگ بسته می‌شود. این دقیقاً تجربه‌ی شخصی ماست! با این‌حال، خوب است بدانید که ایرانی‌های زیادی در این سایت عضو شده و سال‌هاست اسکناس‌های سبز دلار را از انجام پروژه در این سایت دریافت می‌کنند.

برای عضویت در این سایت لازم است با آی‌پی و نشانی کشور دیگری ثبت نام خود را (ترجیحاً به سراغ کشوری بروید که با اطلاعات حساب بانکی یا پی‌پال شما مطابقت دارد) تکمیل کنید.

بعد از شروع ثبت نام و ورود اطلاعات کاری خود برای تأیید و وریفای حساب خود چند مرحله‌ پیش رو دارید:

اول) تأیید ایمیل و شماره تماس

دوم) اتصال به حساب فیس‌بوک و لینکدین که باعث افزایش امتیازتان می‌شود، 

سوم) تأیید هویت و نشانی محل زندگی، که ازطریق ارسال تصویر گذرنامه‌ و مدرک نشانگر محل سکونت فرد مثل قبض برق میسر است،

– برخی برای تأیید نشانی محل زندگی خود، از دوستی در کشور دیگری کمک می‌گیرند یا از شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات پی‌پال استفاده کرده و از این طریق قبض یا مدرک موردنیاز را دست و پا می‌کنند. حتی شنیده‌ایم، برخی با یافتن قبضی روی اینترنت و تغییرات اندکی در این قبض توانسته‌اند از این خوان به‌راحتی بگذرند. پیشنهاد ما استفاده از قبضی واقعی‌ست! –

در این مرحله هم‌چنین لازم است تصویری در لحظه گرفته و ارسال کنید. در این تصویر باید گذرنامه‌ی خود را در یک دست و برگه‌ی حاوی کدتأییدیه‌ی این سایت را در دست دیگرتان نگه دارید و عکس بیاندازید!

چهارم) ورود اطلاعات بانکی یا حساب پی‌پال، که این مرحله را می‌توانید به تعویق هم بیاندازید.

نکته‌ی مهم: پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از هرگونه مشکلی، با خریداری وی‌پی‌اس کشور دیگری، فعالیت خود را در وب‌سایت‌های فریلنسری خارجی انجام دهید تا همیشه بتوانید از آی‌پی ثابتی وارد این سایت‌ها شوید. در این حالت، احتمال بروز هرگونه مشکلی به صفر می‌رسد و این همان کاری‌ست که پریسا گرافیست ایرانی برای فعالیت در سایت‌های فریلنسری خارجی پیشنهاد می‌دهد. پادکست او را با عنوان چطور توانستم ازطریق فریلنسری در سایت‌های خارجی به درآمد دلاری برسم؟ بشنوید.

مراحل ثبت نام و وریفای حساب کاربری در سایت فریلنسر دات کام

سیستم پرداختی فریلنسر دات کام چطور است؟

حق عضویت سایت فریلنسر به نوع و میزان همکاری کارفرما و فریلنسر در سایت بستگی دارد. با توجه به اینکه پروژه چه نوعی باشد، مثلاٌ قیمت ثابتی داشته باشد، مسابقه باشد و غیره، کمیسیون سایت متفاوت بوده و از ۱۰ درصد تا ۱۵ درصد متغیر است.

پرداخت‌ها در فریلنسر از طریق درگاه پی‌پال انجام می‌شود و بعد از رسیدن به حداقل ۳۰ دلار می‌توانید درخواست واریز مبلغ را به حساب خود داشته باشید.

سایت پیپل ‌پِر ‌اَور (PeoplePerHour)

وجه تمایز سایت پیپل‌پِر‌اَور از سایت‌های فریلنسری دیگر این است که روی پیداکردن کار و پروژه در محل و نه فقط دورکاری تمرکز کرده است. یعنی فریلنسرها و کارفرماها در مناطق نزدیک به هم می‌توانند هم‌دیگر را پیدا کنند. در هر حال، این سایت هم برای دورکاری و هم برای یافتن کار حضوری مناسب است.

در این سایت می‌توانید کارهایی با قیمت ارزان پیدا کنید و در مقابل غول‌های سایت فریلنسری که دربارۀ آنها گفتیم فضای رقابت درآن راحت‌تر است.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب پیپل‌پِر‌اَور این است که برخلاف سایر سایت‌های فریلنسری کابران را به ارتباط تشویق می‌کند. یعنی در این سایت ارتباط مستقیم کارفرما و فریلنسر ممنوع نیست.

زمینه‌های کاری این وب‌سایت بسیار متنوع است، از نوشتن و طراحی تا شغل‌های شناخته‌نشده‌ در دنیای آنلاین، مثل سنگ‌بری، حسابداری و امور دفتری!

عضویت در سایت پیپل پِر اَور

برای عضویت در این سایت، بعد از ورود اطلاعات شخصی و شغلی‌تان در قالب یک «درخواست همکاری (application)» بایستی منتظر تأیید کارشناسان این سایت باشید. درصورتی‌که، تخصص و مهارت شما مورد تأیید قرار گیرد، می‌توانید درخواست همکاری خود را برای پروژه‌های مختلف ارسال کنید!

سیستم پرداخت سایت پیپل ‌پِر ‌اَور چطور است؟

سیستم پرداخت این سایت به شکل کیف پول است. یعنی کارت خودتان را در وب‌سایت ثبت می‌کنید و پرداخت‌ها ازطریق سایت به کارت بانکی شما واریز می‌شود.

هزینۀ کمیسیون هر معامله در این سایت ۳.۵ درصد است که بسته به زمان افتتاح حساب ممکن است تا ۵ درصد هم افزایش داشته باشد.

۵- سایت هاب‌اِستف (Hubstaff)

اتصال فریلنسر و کارفرما در این سایت به‌عنوان خدمتی جانبی ارائه می‌شود. درواقع، این سایت ابزاری برای مدیریت تیم و پروژه در اختیار شرکت‌ها و فریلنسرها قرار می‌دهد و در بخشی با نام Hubstaff Talent امکان برقراری ارتباط بین کارفرما و تیم‌ها یا افراد دورکار را فراهم می‌کند.

سیستم کاری این سایت بر ارتباط بین فریلنسر و آژانس‌های کاری استوار است. این و‌ب‌سایت ۱۰۰ درصد رایگان بوده و کمیسیونی ازطریق سایت کم نمی‌شود.

فریلنسرها و آژانس‌ها در این سایت می‌توانند پروفایل‌های متعدد کاری را بررسی کنند و به‌صورت مستقیم با هم تماس بگیرند. به‌علاوه، نه تنها افراد به‌صورت مستقل می‌توانند عضو این سایت شوند، بلکه می‌توانند به‌عنوان تیمی متشکل از متخصصین مختلف روی این سایت پروژه دریافت کنند.

صفحه اصلی سایت هاب استف برای یافتن پروژه های کاری فریلنسری خارجی در دنیا

عضویت و فعالیت در هاب‌اِستف

برای عضویت در این سایت کافی‌ست به نشانی talent.hubstaff.com بروید و به‌عنوان فریلنسر ثبت نام کنید. لازم است همانند هر سایت دیگری پروفایل خود را تکمیل کنید، پورتفولیو و رزومه‌ی خودتان را بارگذاری کنید و بعد از تأیید ایمیل دریافتی از سمت تیم این سایت فعالیت خود را آغاز کنید.

در این سایت، شما با جستجوی شغل یا پروژه‌ی موردنظرتان، می‌توانید به درخواست‌های کاری کارفرماها و شرکت‌های مختلف دسترسی داشته باشید و به‌صورت کاملاً رایگان درخواست همکاری خود را به آن‌ها ارسال کنید. فرایند ثبت نام در این سایت ساده و به دور از پیچیدگی‌های سایر سایت‌ها برای کاربرهای ایرانی است.

سیستم پرداخت چطور است؟

در سایت هاب‌اِستف، کارفرما می‌تواند برای هر فریلنسر نرخ پرداخت را مشخص کند و دوره‌های خاص پرداخت برای او تعیین کند. همان‌طور که کارها را پیگیری و ارزیابی می‌کند، در زمان‌های منظم و مشخص کار پرداخت را انجام دهد. هم‌چنین می‌توانید به‌صورت مستقیم و با توافق درآمد خود را در حساب پی‌پال موردنظر خود دریافت کنید.

۶- آپ‌ورک (Upwork)

آپ‌ورک از ادغام دو شرکت Elance  و  oDes در سال ۲۰۱۳ به وجود آمد. آپ‌ورک شرکتی برای پیداکردن فرصت‌های شغلی و استعدادهای کاری است.

این وب‌سایت برای تأیید صلاحیت و حرفه‌‎ای بودن فریلنسرها آزمون‌ها و تست‌هایی را برای آن‌ها طراحی کرده است. در این آزمون‌ها مهارت‌های ارتباطی، توانایی کار گروهی و حرفه‌ای فریلنسرها بررسی می‌شود.

در این وب‌سایت باید توجه کنید که حتی اگر تازه‌کار هستید، قیمت خیلی پایین پیشنهاد نکنید. توانایی خود را با جزئیات کامل شرح بدهید و پروژه‌هایی را که قیمت پیشنهادی آن‌ها از قیمت شما پایین‌تر است قبول نکنید.

عضویت در سایت آپ‌ورک

برای عضویت در سایت آپ‌ورک باید با استفاده از وی‌پی‌ان یا وی‌پی‌اس کشور دیگری و انتخاب نشانی و نام آن کشور اقدام به ثبت نام کنید. بهتر است سایر اطلاعات واردشده مانند شماره تماس و کد پستی خود را نیز از همان کشور انتخاب کنید. همه‌ی این‌ها یعنی شما با ملیت ایرانی اما به‌عنوان فردی ساکن کشوری خارجی می‌توانید در ایت سایت آمریکایی عضو شوید.

در زمان ثبت نام در این سایت، شما لازم است تمام اطلاعات شغلی و شخصی خود را منطبق با واقعیت و هویت اصلی خود وارد کنید. بعد از این مرحله شما به عضو موردتأیید این سایت تبدیل می‌شوید و می‌توانید درخواست همکاری خود را برای پروژه‌ها و پیشنهادهای کاری موجود در این سایت ارسال کنید.

طبق جدیدترین سیاست‌های این سایت، شما برای ارسال نامحدود درخواست همکاری بایستی حق عضویت ماهیانه‌ی این سایت را پرداخت کنید.

سیستم پرداخت آپ‌ورک چطور است؟

در آپ‌ورک دو شکل پرداخت وجود دارد: ساعتی و پروژه‌ای. برای پروژه‌ها مبلغ کار در حساب سایت نگه داشته می‌شود و بعد از تمام‌شدن کار پرداخت می‌شود. برای شغل‌های ساعتی در روزهای دوشنبه براساس گزارش پیشرفت کار شما، پرداخت انجام می‌شود.

آپ‌ورک برای اولین پروژه‌ی ۵۰۰ دلاری با یک کارفرما ۲۰ درصد حق کمیسیون کم می‌کند و درصورت ادامه‌ی همکاری با این کارفرما کمیسیون کم‌تری بین ۵ تا ۱۰ درصد دریافت می‌کند. بدین ترتیب، هرچه بیشتر در این سایت فعال باشید، در طول زمان هزینۀ کمتری پرداخت می‌کنید.

پرداخت‌ها در این وب‌سایت از طریق کارت‌های اعتباری و درگاه پی‌پال انجام می‌شود. در آپ‌ورک سیستم پرداخت امن هم فعال است.

۷- سایت تاپ‌تَل (TopTal)

تاپ‌تَل شبکه‌ای انحصاری و جهانی است که درآن توسعه‌دهنده‌های نرم‌افزار، طراحان و کارشناس‌های امور مالی و مدیران پروژه فعالیت می‌کنند.

تاپ‌تَل توانایی فریلنسرها را می‌سنجد و از میان آن‌ها بهترین پیشنهاد را به صاحبان کسب و کار ارائه می‌دهد. از میان هزاران فریلنسری که درخواست کار در تاپ‌تَل را دارند، کم‌تر از ۳ درصد آن‌ها پذیرفته می‌شوند. به همین دلیل، کارفرماها با خیال راحت در این سایت به دنبال فریلنسر ایده‌آل خود می‌گردند.

سیستم پرداخت در سایت تاپ‌تَل چطور است؟

به‌عنوان فریلنسر تعیین نرخ کار شما و درصد سایت به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید و میزان آشنایی شما با زبان انگلیسی مربوط است.

در تاپ‌تَل بسته به نوع کار، پاره‌وقت، تمام‌وقت یا پروژه‌ای بودن کار و میزان تخصص شما جدول قیمت‌گذاری مشخصی وجود دارد. 

در انتها

در این مطلب با بهترین سایت‌های ارائه‌ی خدمات آنلاین یا به‌اصطلاح فریلنسری در دنیا آشنا شدیم. تمامی اطلاعاتی که در این مقاله در اختیار شما قرار گرفت، براساس تجربه‌های شخصی نویسنده در مسیر عضویت و فعالیت در سایت‌های مذکور گردآوری شده‌است. برای آگاهی کامل از جزئیات این پلتفرم‌ها لازم است که حتماً در آن‌ها ثبت نام کنید و از روند ثبت نام و درگیرشدن با پروژه‌ها تجربه کسب کنید.

برای اطلاع دقیق از نحوۀ پرداخت و میزان دقیق کمیسیون‌ها، توضیح‌های هر سایت را در این‌باره مطالعه کنید و بعد برای شروع فعالیت در آن‌ها تصمیم بگیرید.

بدون شک، تسلط کامل به زبان انگلیسی و آشنایی با قواعد و آداب فریلنسری به شما کمک می‌کند درک بهتری از فضای این سایت‌ها داشته باشید و فرصت‌ها را بهتر شناسایی کنید، قیمت‌های بهتری پیشنهاد بدهید و از تجربۀ کاری خود بهتر دفاع کنید. از این‌روی پیشنهاد می‌کنیم بدون تحقیق و دانش کافی، فعالیت خود را در این سایت‌ها شروع نکنید.

راستی! خواننده‌ی گرامی اَرزیشو، برای دریافت مقاله‌ها، پادکست‌ها و ویدیوهای آموزشی ما در صندوق ایمیل‌تان، پیشنهاد می‌کنیم نشانی ایمیل خود را در قسمت خبرنامه‌ی ایمیلی ما (در پایین صفحه) بگذارید.

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
نظرت چیه مقاله‌های ما رو توی ایمیلت دریافت کنی؟

نشانی ایمیلت رو برامون بنویس تا اولین نفری باشی که جدیدترین مقاله‌ها و مطالب آموزشی‌مون برات ارسال می‌شه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *